Opening Jeu de Boules baan Deukelven – Vogelven in 'Boven de Baandert'

11 aug 2016, 13:23 Algemeen
bocce 1305807 1920 banner pixabay
Pixabay

Op zaterdag 20 augustus wordt aan de Deukelveld van 15-17 uur de Jeu de Boule baan geopend. Dit gebeurt middels een gezellig feestje voor bewoners. Zíj waren het immers dankzij wie de baan tot stand is gekomen.

Burgerinitiatief
De Jeu de Boule baan is de resultante van een zogenaamd burgerinitiatief. Een aantal bewoners hadden aangegeven deze baan te willen om de sociale contacten in de buurt te bevorderen. Zij maakten een plan, gingen in gesprek met de gemeente, informeerden de bewoners in de buurt en kregen van hen een akkoord en vroegen geld aan bij de Budgetcommissie Burgerinitiatieven (BBI).

Inmiddels is de baan aangelegd en staat niets meer in de weg om de baan te openen. De baan is openbaar, bedoeld voor jong en oud en wordt onderhouden door de bewoners.

Instructie en proefspel
Tijdens het openingsfeestje is er instructie en een proefspel, is er Spring op Groen voor de kinderen aanwezig en is er ook gezorgd voor een hapje en een drankje.

Behalve door de inzet van de bewoners is de Jeu de Boule baan mogelijk gemaakt door de gemeente Heemskerk, de Budgetcommissie Burgerinitiatieven (BBI) en de ondersteuning door sociaal werkers van Welschap Welzijn. De baan is aangelegd door de fa. Bloedjes Sierbestrating.

Ook een idee voor straat of buurt?
Heb jij ook een goed idee voor uw straat of buurt om de sociale contacten te bevorderen? Kijk dan eens op https://www.heemskerk.nl/burgerkracht/ ; als je vragen of advies over ondersteuning nodig hebt kun je Welschap Welzijn inschakelen via [email protected] of via tel.: 207720.