Nozem en de Non moet in september zijn deuren sluiten

19 jul 2017, 11:24Cultuur
wim meijer fotografie 5i5a5119 715x408
Wim Meijer Fotografie
De rechter heeft besloten dat poppodium De Nozem en de Non in Heemskerk definitief zijn deuren moet sluiten op 1 september dit jaar.
In december 2016 werd het pand te koop gezet door de gemeente, waarna de huurder en bezoekers verontwaardigd reageerden. Wim Burghout, huurder van het gebouw, benadrukte toen dat het podium veel betekent voor Heemskerk. "Dat moet je niet willen verkwanselen voor een paar rotcenten die je nodig hebt om te bezuinigen", zei Burghout tegen mediapartner NH Nieuws in december vorig jaar.
Het college van Heemskerk meldt zich voor te kunnen stellen dat de uitspraak teleurstellend is voor de huidige huurders, maar is van mening dat het geen taak is van de gemeente om een pand te verhuren aan een commerciële horeca-exploitant.
Huur per 1 september opgezegd
Met de verhuizing van het Cultuurcentrum Heemskerk naar het gemeentehuis (gepland voor 1 januari 2018) vinden er geen maatschappelijke activiteiten meer in het pand plaats, zoals de gemeente dat bij het sluiten van de huurovereenkomst had bedoeld. De huur is daarom opgezegd, met ingang van 1 september 2017.
De gemeente wil het pand verkopen. Uiteraard staat het de huidige huurders dan vrij een bod te doen om het pand te kopen. “De huuropzegging doet namelijk geen afbreuk aan de waardering die de gemeente heeft voor de activiteiten die de exploitanten van De Nozem & De Non sinds 2007 hebben ontplooid in dit pand”, aldus het college.
loading

Loading articles...

Loading