Muziek op Schoot

12 okt 2016, 19:59 Jeugd
xylophone 308024 960 720
Pixabay

Samen zingen, dansen, luisteren en muziek maken bij (oude en nieuwe) liedjes, die passen bij het jaargetijde, is niet alleen erg leuk om te doen, het is ook een belangrijke ondersteuning in het ontwikkelingsproces van jonge kinderen.

Kinderen worden geboren met een natuurlijke gevoeligheid voor muziek. Baby’s luisteren met grote aandacht naar een liedje en rustige kniespelletjes worden met plezier gespeeld. Peuters zingen zelf erg graag en vinden het leuk om bijvoorbeeld met eenvoudige muziekinstrumenten te experimenteren.

De cursus is bedoeld voor kinderen vanaf ongeveer 1 jaar tot 4 jaar. Belangrijker dan de leeftijd is het of het kind zelfstandig kan lopen. Als dat het geval is, zullen kind en begeleider veel plezier aan de cursus beleven.

De cursus bestaat uit 8 wekelijkse lessen op vrijdagochtend, vanaf 4 november en de les duurt ongeveer 35 minuten. Er worden twee groepen van maximaal 10 kinderen (met een volwassene) gevormd. De eerste groep met kinderen van ± 1,5 tot ± 2,5 jaar start om 9.30 uur. De tweede groep met kinderen van ± 2,5 tot 4 jaar start om 10.30 uur. Na de les is er gelegenheid om nog even gezellig na te zitten.

De inschrijving is voor een kind met een (liefst steeds dezelfde) volwassene. Dit kan een ouder, grootouder, oppas of iemand anders zijn. Het is echt niet belangrijk dat u kunt zingen of een instrument bespeelt. Iedereen kan meedoen! De kosten voor een cursus van 8 lessen zijn € 80,-

De cursus wordt gegeven in Cultuurcentrum Heemskerk, Kerklaan 1 in Heemskerk. Meer informatie en aanmelden kan via de website www.cultuurcentrumheemskerk.nl