HEEMSKERK - Vandaag werd op de Marquettelaan in Heemskerk voor de 100e keer de harddraverij georganiseerd. Al door de jaren heen vormt de harddraverij het onbetwiste hoogtepunt van de Kermis in Heemskerk.
Ongeveer iedere zichzelf respecterende Heemskerker is tijdens de harddraverij wel op of rond de Marquettelaan te vinden, en daarvoor hoeft men beslist geen verstand te hebben van de paardensport. De harddraverij kun je eigenlijk zien als grootste reünie van Heemskerk waar alle dorpsgenoten, en vooral ook oud-dorpsgenoten elkaar tegenkomen en er, onder het geniet van de nodige hapjes en drankjes, een supergezellige middag van maken.
Neemt niet weg dat het hoogtepunt van de middag bepaald werd door de harddraverij, de race met de paarden over het parcours van zo’n 300 meter. Dit keer wel een heel bijzondere race, omdat er dit jaar ook om het Nederlands Kampioenschap werd gestreden op de Marquettelaan.
Z-Media was bij de harddraverij aanwezig en maakte bijgaande reportage: