BEVERWIJK / HEEMSKERK - Op het veld van sportpark Assumburg klonk zaterdagavond het fluitsignaal voor een bijzondere wedstrijd. Geen doorsnee voetbalwedstrijd, maar een benefietwedstrijd in het teken van de Stichting Wensambulance Noord-Holland. Influencers van Creators FC kwamen in actie om geld in te zamelen voor de stichting die laatste wensen vervult van ernstig zieke of terminale patiënten.
(bron: IJmond360) https://ijmond360.nl/
De verbinding tussen het influencerteam en de stichting is deels persoonlijk. “Demi zelf had niet direct een link met de stichting,” vertelt een betrokken organisator, “maar binnen ons team zijn er wel meerdere mensen die Milco de Vries kennen – de drijvende kracht achter Wensambulance Noord-Holland.”
De stichting vervoert zieke mensen die nog één laatste wens hebben: een keer naar huis, een begrafenis bijwonen of een bijzondere plek bezoeken. Dat vervoer is medisch complex en wordt volledig uitgevoerd door vrijwilligers. “We hebben 150 vrijwilligers en geen enkele betaalde kracht,” aldus De Vries. “Onze chauffeurs zijn vaak afkomstig van politie, brandweer of ambulancediensten, omdat zij weten hoe ze moeten handelen in heftige situaties. En achterin zitten altijd verpleegkundigen die speciaal geselecteerd zijn op hun bekwaamheden, afhankelijk van de wens.”
Omdat de stichting geen structurele subsidies ontvangt, zijn benefietevenementen noodzakelijk. “Een ambulance moet rijden, verzekerd zijn, en onderhouden worden. Daarom is fondsenwerving essentieel. Het liefst op een manier waarbij mensen er ook iets voor terugkrijgen.”
De kaartverkoop liep storm. Met ruim 1050 verkochte tickets à zeven euro werd al snel duidelijk dat het evenement een succes zou worden. “We hopen op zo’n zevenduizend euro aan opbrengsten,” aldus een van de organisatoren. “En misschien meer met extra donaties.”
Voor de fans was het hoogtepunt niet alleen het voetbal, maar vooral het ontmoeten van hun helden van TikTok en YouTube. “Voor veel kinderen is dit het moment van de avond,” glimlacht De Vries. “Ze komen voor het voetbal, maar ook – of misschien vooral – voor de selfies na afloop.”
Na de wedstrijd was daar alle ruimte voor. De stewards hielden het veld tijdens de wedstrijd vrij van enthousiast publiek, maar na het laatste fluitsignaal smolten barrières weg tussen publiek en spelers.
De stichting Wensambulance kijkt dankbaar terug op de avond. Dankzij de inzet van influencers, vrijwilligers en bezoekers kunnen ook de komende maanden weer laatste wensen werkelijkheid worden – op wielen, met zorg en met een warm hart.