BEVERWIJK - De 44e Wielerronde van Beverwijk is vrijdagavond gewonnen door de Oudorpse wielrenner Sjors de Waard. In de laatste ronde rekende hij af met de Heilooër Michael Landman, waarmee hij ruim de helft van de koers op kop had gereden.
Het tweetal had aan het eind een voorsprong opgebouwd van ruim 20 seconden op een groep achtervolgers, die mochten sprinten voor de derde plaats op het podium.
Die derde plaats ging uiteindelijk naar Nick Vlaar uit Obdam die in een bloedstollende eindsprint afrekende met Castricummer Sebastiaan van Zeldam. Een fotofinish moest de uitkomst brengen. Die toonde aan dat Nick Vlaar 3/1000e seconde eerder zijn voorbandje over de streep duwde.
Het was een mooie ontknoping van een Wielerronde van Beverwijk die toch een beetje anders was dan in de voorgaande jaren, wat zich vooral uitte door een gebrek aan toeschouwers langs de route. Oorzaak? Wellicht het feit dat dit jaar de Wielerronde alleen voorbehouden was aan de heren. Voorgaande jaren was er zowel en mannen- als een vrouwenkoers, en daarnaast ook nog een wedstrijd voor junioren. Dat de juniorenwedstrijd niet doorging had alles te maken met het feit dat door de Kermisrun, eerder op de avond, er geen tijd meer was voor 3 wielercategorieën. Bij de dames speelde mee dat op zaterdag het Nederlands Kampioenschap voor vrouwen wordt verreden in Ede, waardoor de echte favorieten sowieso niet aanwezig zouden zijn.
Het gebrek aan toeschouwers deed overigens niets af aan de sportieve prestaties van de 38 wielrenners die met elkaar een mooie race neerzetten over zo’n 50 kilometer, al is het toch te hopen dat er voor de 45e editie weer ruimte wordt.