Vandaag de eenendertigste column van Co Backer voor de nieuwssites van IJmond360, IJmond Nieuws, Beverwijk- en Heemskerk Nieuws.
Blik van Co: Hondenstront
Ik kom thuis van een lange therapeutische wandeling via de Alkmaarseweg, het beroemde lokale monument "De Knip". Auto's glimmen je tegemoet aan de Rijksstraatweg. Na de Starweg sla ik de Jan Ligthartstraat in. Ik zal u mijn verdere verloop van dit therapeutisch rondje besparen, maar thuis wacht mij een onaangename verrassing. Ik plof neer: "Waar heb jij gezeten, je stinkt naar de hondenstront". Het blijkt dat ik in een hoop hondenstront heb getrapt. "Nou je maakt het zelf maar schoon". De desbetreffende schoen uitgetrokken en naar het balkon om deze verrassing te verwijderen. Met een cocktailprikkertje wurm ik de hondenstront uit het profiel van de zool. U zult begrijpen dat ik hier kotsneigingen van krijg en de eigenaar van deze hond vreselijk vervloek.
Ik snap het niet. Als de hond aangelijnd is, ziet u waar uw hond zijn behoefte doet. Dus alsjeblieft hondenbezitter, neem toch een zakje mee of van die leuke rubberen chirurgische handschoenen, zet je ego even opzij en buk. Buk voor die drol van uw hond, stop hem in dat zakje en gooi het in een prullenbak.
Niet alleen de bevolking maar ook de bestuurders van Heemskerk en Beverwijk storen zich uitermate aan deze bevuiling van de openbare ruimte. Niet alleen de stoepen zitten vol maar wat denkt u van de grasveldjes die Heemskerk en Beverwijk "rijk" zijn. Maar de redding is nabij. Men gaat handhaven! Dagblad Kennemerland meldt ons dat de handhavers namelijk actief gaan controleren of hondeneigenaren wel opruimmiddelen – zoals een rolletje met zakjes – bij zich hebben. Mochten zij dat niet hebben, dan volgt een waarschuwing. En als de hondenbezitter "hardleers" is dan volgt er een boete van 110 euro.
Iedere hondenbezitter weet dat er een opruimplicht is, dus waarom eerst waarschuwen. Hup meteen een prent van 110 euro. Pamperen wordt al te veel gedaan in Nederland. Maar ik vraag me af hoe men dit wil handhaven. De overtreder moet op heterdaad betrapt worden. Ziet u de twee handhavers al in het driekontjes hoge gras liggen of zich verdekt opstellen achter een boom. Ik wil het omdraaien. Uiteraard zijn er ook hondenbezitters die het keurig opruimen, geef hun als beloning 110 euro.
Co Backer